Nilüfer Belediyesi'nden Başkan Değirmenci'ye ziyaret

Bursa Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi temsilcileri Suna Acar ve Musa İpekten Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci'yi makamında ziyaret etti.

3.9.2015

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nin davetlisi olarak Denizli'ye gelen Bursa Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi temsilcileri Suna Acar ve Musa İpekten Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci'yi makamında ziyaret ederek Kent Konseyi çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Kent Konseyi Her Kesimi Bir Araya Toplayan Büyük Bir Şemsiye
Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi temsilcilerinin Kent Konseyinin davetlisi olarak Denizli'ye gelmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, "Geçtiğimiz aylarda Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi temsilcilerimiz Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen bir toplantıya katılmışlardı. Kent Konseyi çalışmalarınızdan bahsettiler. Kent Konseyi kültürünün oluşması, iş birliğinin devam etmesi ve fikir alışverişinde bulunmak adına Bursa Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi temsilcilerini misafir etmek üzere davette bulunduk. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz" dedi.Denizli Kent Konseyi'nin bu güne kadar çok önemli projelere imza attığını, deneyim ve tecrübelerini diğer kentlerin konseyleri ile paylaştıklarını dile getiren Değirmenci sözlerini şöyle sürdürdü: " Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi oldukça tecrübeli bir konsey haline geldi. Kadın, Engelliler, Gençlik ve Çocuk Meclisi olmak üzere 4 tane meclisi ve çalışma gurupları ile beraber aktif bir Kent Konseyimiz var. 2014 yılında 30 Mart tarihinde yapılan Genel seçimler sonrasında Büyükşehir olan Denizli'de Kent Konseyi'nin yükümlülüğü biraz daha arttı. Denizli'de Büyükşehir'e bağlı 19 tane ilçemiz var. Bu süreçte bizler ilçelerimizi ziyaret ederek Kent Konseyinin ilçelerde tanıtılması ve Kent Konseyi bilincinin ilçelerde de yaygınlaşması ve bu kültürün oluşması için çalışıyoruz. Ve tüm ilçelerimizde Kent Konseyi kurulması gibi bir hedef koyduk kendimize. Bu hedefimizi de merkezden anlatmak yerine Meclis Başkanlarımız ve Yürütme Kurulu üyelerimiz ile birlikte yaptığımız ilçe ziyaretleri ile halkımıza anlatıyoruz. Birçok ilçemizi ziyaret ettik ve ziyaretlerimizden oldukça olumlu sonuçlar almaya başladık. Kent Konseyi kurulmamış olan ilçelerimizde teknik ve hukuki destekler yapmakla birlikte Kent Konseyi kurulmuş olan ilçelerimizde ise işbirliği çalışmalarını devam ettiriyoruz. Nihai hedefimiz 19 ilçemizde Kent Konseyinin kurulması ve Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi kapsamında entegre bir sistemi hayata geçirerek işbirliğini artırma düşüncesindeyiz."

Başkan Zolan'a teşekkür

Çalışmalarında diğer illerle sürekli istişarelerinin devam edeceğini belirten Değirmenci, " Yöresel farklılıklar, yapılan farklı çalışmalar Kent Konseylerine ivme kazandıracak diye düşünüyorum. Kent Konseyleri o şehirde yaşayan herkesi kapsayan büyük bir şemsiye. Baktığımızda engellisi, yaşlısı, çocuğu ve genci gibi bir çok kesime hitap ediyor. Halkı kent ile ilgili sorun, beklenti, talep ve en önemlisi gelecek ile ilgili hayallerini hayata geçirebilmek için ulaşabileceği yer Kent Konseyleridir. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu sebeplerden dolayı Kent Konseyini çok önemsiyoruz. Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimize katılarak bizlere her aşamada destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a da teşekkür ediyoruz. Nilüfer Kent Konseyi ile başlatmış olduğumuz görüşme ve ziyaretlerin hem Nilüfer hem de Denizli Kent Konseyi için hayırlı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Acar, " Denizli'de olmaktan mutluyuz"
Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi Temsilcisi Suna Acar, "Uzun zamandır uyguladığımız bir projemizi burada sizlerle paylaşmak üzere Denizli'ye geldik. Bu tür ziyaretler elbette her iki ilimiz için birbirini destekleyen ve değer katan ziyaretlerdir. Bizler yaşadığımız yerel demokratik katılımcı modeli ve mahalli komiteleri modelini burada anlatacağız. Eminim ki Denizli Kent Konseyinin deneyimlerinden de yararlanarak buradan ayrılacağız. Ben davetiniz için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93