İlk kez sinemaya gittiler

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde Denizli merkez ve ilçelerden davet edilen yaklaşık 400 kadın ilk kez sinemaya gittiler. Kadınlar Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gösterime sunulan “İkinci şans” adlı filmi izledi.

07.03.2017

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği “8 Mart’ta 8 ilçe” etkinlikleri film gösterimi ile devam etti. Bu kapsamda hayatında hiç sinemaya gitmemiş kadınlar başta olmak üzere Denizli merkez ve ilçelerden davet edilen yaklaşık 400 kadın Denizli Büyükşehir Belediye Sanat Merkezinde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Kadınlar Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı “İkinci Şans” adlı filmi izledi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları için bu yıl da dolu dolu bir program düzenlediklerini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimizi bu yıl ilçelerimizde de gerçekleştirdik. Bu kapsamda etkinliklerimizin başlangıcını Serinhisar ilçemizde yaptık. Ardından etkinliklerimiz Acıpayam, Çardak, Tavas ve Sarayköy ile devam etti” dedi.

Başkan Osman Zolan’a teşekkür

Etkinliklerde Psikolog Cengiz Türkmen’in kadınlara yönelik Mutlu Aile konulu sunum yaptığını anlatan Özen, ayrıca Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı eşliğinde sahne alan konservatuar sanatçısı Işıl Koç ve Nezahat Candoğan’ın kadınlara keyifli bir gün geçirdiğini söyledi. Özen, “Bugün de il merkezimizden ve ilçelerimizden gelen kadınlarımız ile birlikte ‘İkinci Şans’ isimli filmi izledik. Programımızın yarın ki finalinde ise eserleri ve besteleri ile gönüllerde taht kuran ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan ile kadınlarımızı buluşturacağız. Yaptığımız etkinliklerde bizleri her konuda destekleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci’ye, ilçe belediye başkanlarımıza ve katılımları ile bizi yalnız bırakmayan kadınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93