“İslam’da Engellilik” “

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, üyelerine ve engelli yakınlarına yönelik “İslam’da Engellilik” konulu söyleşi düzenledi.

10.03.2017

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, “İslam’da Engellilik” konulu bir söyleşi düzenledi. Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen söyleşiye Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Denizli İl Müftü Yardımcısı Talat Özmet ve davetliler katıldı. Engelliliğin ağır bir sınav olduğunu ifade eden Denizli İl Müftü Yardımcısı Talat Özmet, “Engellilik aslında karşılığı cennet olan ağır bir sınavdır. Öncelikle bunun bilinmesi lazım. Engelli olmak kolay değil. Engelli yakını olmak büyük bir imtihandır. Yavrumuz, annemiz, babamız, çok sevdiklerimizin engelli olması ağır bir imtihandır” dedi.

Önce empati

Özmet, “Allah ölümü ve hayatı bir imtihan için yaratmıştır. Dünya’ya gelişimiz başlı başına bir imtihan vesilesidir. Belki sağlıkla, belki yoklukla, belki varlıkla imtihan edilebiliriz. Belki de bazı organlarımızın işlevlerini yerine getirememesi de ayrı bir imtihandır. Sağlıklı iken bizim engelli olmayacağımıza dair bir garantimiz yok. Bugün sağlıklı olan yarın engelli olabilir. Bu nedenle karşımızdaki insanı anlamak için, bir engelliyi yada engelli yakınını anlamak için önce empati yapmamız lazım” dedi.


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93