Benim Mahallem Projesi büyümeye devam ediyor

Benim Mahallem Projesi'nde 10. Meclis sevinci... Mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi hedefiyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen Benim Mahallem Projesi'nde 10. Mahalle Meclisi Sevindik'te kuruldu.

22.10.2017

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nin mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi hedefiyle gerçekleştirdiği Benim Mahallem Projesi büyümeye devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Benim Mahallem Projesi kapsamında 10. Mahalle Meclisi'nin kurulduğu Sevindik'te vatandaşlarla bir araya geldi. Programa, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, mahalle muhtarları ve mahalle temsilcileri katıldı.

Alınan kararlarda herkes söz sahibi olacak

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci burada yaptığı konuşmada, bugüne kadar Sevindik Mahallesi'ni hiç yalnız bırakmadıklarını belirterek, Kent Konseyi'nin de Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bir birimi ve teşkilatı olduğunu söyledi. Bir mahallede yaşayan herkesin mahalle ölçeğinde alınan kararlarda söz sahibi olması için Benim Mahallem Projesi'ni başlattıklarını belirten Değirmenci, "İlk olarak 8 mahallede başlattığımız projemizde mahalle sayımız Sevindik ile 10'a çıkıyor. İnşallah Sevindik'te de sizlerle beraber bir Mahalle Meclisi oluşturacağız. Önümüzdeki süreçte Denizli’deki bütün mahallelerimizde muhtarlarımız başkanlığında bu projemizi hep beraber büyütmeye devam edeceğiz" dedi.
 


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93