Kadın Meclisi'nden anlamlı proje

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve KOSGEB işbirliği ile kendi işini kurmak isteyen kadınlar için başlatılan girişimcilik kursunda 2. dönem eğitimleri tamamlandı, 30 kursiyere sertifikaları verildi.

7.3.2018

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimi kapsamında kendi işini kurmak isteyen kadınlara yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde 2. dönem sona erdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi'nde düzenlenen girişimcilik eğitimi sertifika törenine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kişisel ve Kurumsal Danışman Özcan Toralı ve kursiyerler katıldı. Kadının her alanda özverili ve başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, “Denizlimizin kadınları yaparsa her şeyin en iyisini ve en güzelini yapar. İnşallah aldığınız bu sertifikalar ile hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağız. Güzellikleri birlikte yaşayıp birlikte paylaşacağız” dedi.

"Kadının olduğu yerde başarı olur"

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, “Sizler kursumuza katılarak azmettiniz, sabrettiniz. Sabrın sonu her zaman güzelliktir, başarıdır. Her zaman söylüyoruz. Kadınlar bir şeyi isterse başarırlar. Kadının olduğu yerde disiplin vardır, ciddiyet vardır ve başarı vardır" dedi. Ekonominin olmazsa olmaz olarak nitelendirilen aktörleri olduğunu vurgulayan Değirmenci, şöyle konuştu: "Ekonomide emeği ve sermayeyi harekete geçirecek olan cesaretli girişimcilerin olması gerekir. Bugün bu kursumuza katılan siz kadın girişimcilerimizin cesaretlerini görüyorum. Sizler zihninizdeki, hayalinizdeki hedefe varacaksınız. Alacağınız bu sertifikalar hayatınızı kolaylaştırma adına, hayallerinizi gerçekleştirmek adına sizlere destek olacaktır. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kent konseyi olarak hanım kardeşlerimize her zaman pozitif ayrımcılık tanıyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından Değirmenci kursiyerlere sertifikalarını verdi.
 


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93