Şiir dostları Dünya Şiir Günü'nde buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, PAÜ Şiir Topluluğu ve Uluslararası Öğrenci Topluluğu, 21 Mart Dünya Şiir Günü'nde bir araya geldi.

22.3.2018

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Şiir Topluluğu ve PAÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu, 21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle bir program düzenledi. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Uluslararası Şiir Dinletisi programına, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, PAÜ Şiir Topluluğu Danışmanı Havva Kutlu Ergül ve davetliler katıldı.

Konuk öğrenciler kendi dillerinde şiir okudu

Gecede Arnavutluk, Bangladeş, Kazakistan, Kenya, Özbekistan, Rusya ve Tanzanya olmak üzere 7 farklı ülkeden Denizli’de öğrenim gören PAÜ öğrencisi, kendi dillerinde şiirler okudu. Kent Şairleri Topluluğu ve PAÜ Şiir Topluluğu üyeleri de şiirleriyle geceye renk kattı.Çok sayıda şiir dostunun bir araya geldiği gecede şiir severler unutulmaz zaman geçirdi.

 


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93