Benim Mahallem projesi dalga dalga yayılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar alma süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi amacıyla başlattığı Benim Mahallem projesi kapsamında "Korucuk Mahalle Meclisi" kuruldu.

26.3.2018

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından bir süre önce başlatılan Benim Mahallem projesi dalga dalga büyümeye devam ediyor. Bu kapsamda Korucuk Mahalle Meclisi kuruldu. Korucuk Mahalle Meclisi tanıtım toplantısına, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Meclis Başkanları, Korucuk Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldız ve vatandaşlar katıldı. Benim Mahallem projesinin toplumun tüm kesimlerine hitap ettiğini ifade eden Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Sizlere Kent Konseyini ve projelerimizi anlatmaya geldik. Bundan sonra yapacağımız projelere Korucuk Mahalle sakinlerimiz de dahil olsun istiyoruz. Kent Konseyi olarak yaptığımız projeleri ve çalışmaları sizlerle birlikte paylaşmak istiyoruz" dedi.

"Bu proje topluma tutulan bir aynadır"

Korucuk Mahalle Meclisi'nin mahallede yaşayan kadın, erkek, genç, yaşlı herkesten oluşacağını ifade eden Değirmenci, şöyle konuştu: "Bu proje aslında topluma tutulan bir aynadır. Aynada ne görüyorsak, Benim Mahallem projesinde, mahalle meclislerinde ve Kent Konseyi’nde de aynısını görüyoruz. Benim Mahallem projesi ile bizler mahallelerimizde karar alma süreçlerine katılımların artması ile birlikte bu toplantıların devam etmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın mahalleleri ile ilgili sorunlarını dile getirmesini çözümlerde ise ortak paydada hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 


Fotograflar

İletişim
Denizli Büyükşehir Belediyesi
Değirmenönü mah. Değirmenönü Camii altı
kentkonseyi@denizli.bel.tr

Telefon: (258) 280 25 36
Faks: (258) 280 29 93