Ailemi Seviyorum Projesi

Denizli'de aile birliğinin korunması ve mutlu evlilikler oluşturulması amacı ile hayata geçirdiği Ailemi Seviyorum Projesi Türkiye'de örnek bir projedir. Proje kapsamında Sağlıklı Evlilik Okulu ve Hamilelik Okulu adı ile 2 kurs verilmektedir.
SAĞLIKLI EVLİLİK OKULU: 24 Ocak 2012 tarihinde Denizli Belediyesi’nin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Sağlıklı Evlilik Okulu haftada 2 gün toplam 16 saattir. Aile toplumun en küçük yapı taşı, en küçük hücresi olduğunu bu yapının rahatsız olması durumunda sağlıklı bir toplumun olamayacağına, sağlıklı bir toplum için sağlıklı aile yapıları oluşturulması gerektiği inancındayız. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından  ülkemize Örnek olacak " Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında hayata geçirdiği Sağlıklı Evlilik Okulu, yeni evlenecek çiftlere manevi kazanımlarının yanı sıra maddi katkıyı da beraberinde getiriyor. Sağlıklı Evlilik Okulu mezunları Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar ile Denizli'deki nikah ücreti için % 50 daha az ücret öderler. 
HAMİLELİK OKULU: 11 Mayıs 2016 tarihinde " Bilinçli Anneler, Sağlıklı Nesiller" sloganı ile  Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Hamilelik Okulu 4 hafta süren; haftada 1 gün olmak üzere toplam 8 saatlik bir eğitimi kapsamaktadır. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen Spor Eğitmeni, isteyen anne adaylarımıza, hamilelikte doğumu kolaylaştırıcı vücut egzersizleri, nefes alma ve rahatlama teknikleri öğretecektir. Bu proje sayesinde kadınlarda gebeliğin ilk 12 haftalık döneminde oluşabilecek bebek kayıplarının önlenmesi konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Bilinçli bir gebelik süreci geçirerek sağlıklı bir doğum yapabileceklerdir. Ayrıca, doğum sonrasında bebeklerinin bakımını doğru şekilde yerine getirebileceklerdir. Bu projenin sağlık ve sosyal boyutları da göz önüne alınarak gelecek kuşaklar için sürdürülebilir bir proje olarak devam ettirilmesi hedeflenmekte olup her kurs süreci bitiminden itibaren uygun kursiyer sayısını ulaşıldığında kursun tekrarlanması planlanmaktadır. 
+