Sivil Toplum Akademisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Sivil Toplum Akademisi Sivil Toplumu Güçlendirme Projesi
Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak yıllardır hayalini kurduğumuz projemiz artık hayat buluyor. Sivil toplum kuruluşlarının güçlenmelerini sağlamak, etkilerini artırmak ve varoluşlarını desteklemek için başta kurumsal ve dijital kapasite geliştirme olmak üzere çeşitli başlıklarda çalışmaların yürütüleceği uzun soluklu bir proje ile karşınızdayız.


SİVİL TOPLUM AKADEMİSİ NEDİR?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak Denizli de bulunan sivil toplum kuruluşlarının varoluşlarını desteklemek, kapasitelerini geliştirmek, doğru bilgiyi üretebilmelerini sağlamak ve aynı zamanda aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve aralarındaki iş birliğini arttırmak amacıyla; “Sivil Toplum Akademisi” projesini Pamukkale Üniversitesi, Denizli Barosu, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Denizli İhracatçılar Birliği; kamu/meslek kuruluşlarının da desteğini alarak hazırladık.

Geniş bir müfredat temelinde hayata geçirilen programda demokrasinin vazgeçilmez kurumları olan STK’ların işlevlerini hangi araçlarla ve nasıl yerine getireceklerine dair sorulara yanıt üretilmeye çalışılıyor. Dünyadaki eğilimler ve Türkiye’de ki gelişen ve değişen koşulları göz önünde bulundurularak hazırlanan eğitim başlıkları ile farklı alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşları ile buluşmak, bir araya gelmek istiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının etkin savunuculuk yapabilmeleri, politika yapım süreçlerine aktif olarak dâhil olmalarını sağlamak amacıyla; Sivil Toplum Kuruluşları İçin Gönüllü Yönetimi/Sivil Toplumculuk, Sivil Toplum Kuruluşları İçin Dijital İletişim ve Sosyal Medya, Sivil Toplum Kuruluşları İçin Stratejik Planlama ve Kaynak Geliştirme (PCM Eğitimi), Halkla İlişkiler ve İletişim, Hak Temelli Yaklaşım (Haklarımı Biliyor Muyum?) (Kadın, çocuk, genç, engelli, mülteci özelinde hak temelli çalışmaların değerlendirilmesi), Savunuculuk ve Lobicilik, Müzakere ve Arabuluculuk, Sosyal Girişimcilik, Sosyal Kooperatif-Kooperatifçilik, Çevre ve İklim Hareketliliği başlıklarında eğitimler verilecektir.

Sivil Toplum Akademisi Eğitim Takvimi İçin Buraya Tıklayınız
+